SZKOLENIA BHP WSTĘPNE

Pracodawca i osoba kierująca pracownikami nie może dopuścić pracownika do pracy, do której wykonywania nie posiada on wymaganych kwalifikacji lub potrzebnych umiejętności, a także dostatecznej znajomości przepisów oraz zasad BHP. (art. 237 paragraf 1KP).

Czytaj więcej


SZKOLENIA BHP OKRESOWE

SZKOLENIA BHP - OKRESOWE PRACOWNIKÓW: Pracodawca jest zobowiązany zapewnić przeszkolenie pracownika w zakresie BHP przed dopuszczeniem go do pracy oraz prowadzenie szkoleń okresowych w tym zakresie. ( art. 237 § 2KP)

Czytaj więcej


SZKOLENIA BHP PRACODAWCÓW

Pracodawca jest zobowiązanyodbyć szkolenie BHP w zakresie niezbędnych do wykonywania ciążących na nim obowiązków. Szkolenie to powinno być okresowo powtarzane. ( art. 237 § 2KP).

Czytaj więcej


SZKOLENIA BHP KADRA KIEROWNICZA

Kierownik jest obowiązany odbyć szkolenie w dziedzinie BHP w zakresie niezbędnym do wykonywania ciążących na nim obowiązków. Szkolenie to powinno być okresowo powtarzane. (art. 237 § 21 KP)

Czytaj więcej

SZKOLENIA BHP KADRA KIEROWNICZA

Szkolenia BHP dla kadry kierowniczej.

Kierownik jest obowiązany odbyć szkolenie w dziedzinie BHP w zakresie niezbędnym do wykonywania ciążących na nim obowiązków. Szkolenie to powinno być okresowo powtarzane. (art. 237⊃ § 2¹ KP)
Mając na uwadze konieczność przestrzegania przez pracodawcę przepisów Kodeksu pracy, proponujemy Państwu szkolenie okresowe dla kadry kierowniczej.  Osoby kierujące pracownikami mają obowiązek przejść pierwsze szkolenie okresowe do 6 miesięcy od rozpoczęcia pracy na stanowiskach. (§ 15 ust. 4 rozporządzenia szkoleniowego)

Celem szkolenia okresowego kadry kierowniczej jest aktualizacja i uzupełnienie wiedzy z zakresu:

  • oceny zagrożeń występujących w środowisku pracy i ryzyka związanego z tymi zagrożeniami,
  • kształtowania bezpiecznych i higienicznych warunków pracy,
  • ochrony pracowników przed zagrożeniami związanymi z wykonywaną pracą.


Szkolenie przeprowadzane jest zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki i Pracy z dnia 27 lipca 2004 r. w sprawie szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy. (Dz.U.nr 180, poz.1860 z późn. zm)

Ramowy program szkolenia:

  • Regulacje prawne z zakresu prawa pracy - dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy
  • Identyfikacja, analiza i ocena zagrożeń czynnikami szkodliwymi dla zdrowia, oraz ocena ryzyka związanego z tymi zagrożeniami
  • Kształtowanie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy, z uwzględnieniem stanowisk wyposażonych w monitory ekranowe
  • Analiza okoliczności i przyczyn wypadków w pracy, chorób zawodowych oraz związana z nimi profilaktyka
  • Organizacja i metodyka szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy (z uwzględnieniem metod prowadzenia instruktarzu stanowiskowego) oraz kształtowanie bezpiecznych zachowań pracowników w środowisku pracy
  • Zasady postępowania w razie wypadku i sytuacjach zagrożeń, w tym zasady udzielania pierwszej pomocy
  • Skutki ekonomiczne niewłaściwych warunków pracy
  • Problem ochrony przeciwpożarowej i ochrony środowiska naturalnego